fbpx

About the job

(English)

Our company, YUNSUNG F&C, originating from South Korea, is currently looking for its new member to fill in the position of Project Coordinator/Projekt koordinátor for its Hungarian office, Yunsung Hungary Kft.

YUNSUNG F&C is one of the leading companies in the field of secondary battery development, bio-pharmaceuticals and food industries. We are currently managing the mixing systems of the SK battery factories in Iváncsa and Komárom, Hungary.

As we continue to grow and improve, we are looking forward to meet our next employee.

Responsibilities

  • Corresponding with personnel on Client and HQ (via mail, phone etc.)
  • Occasionally visit sites in Iváncsa and Komárom and report site issues to DM (Directing Manager)
  • Record changes if any
  • Prepare required documents
  • Manage particular jobs ordered by DM

Requirements

  • Hungarian or Korean who has Hungarian citizenship
  • Language criterias: English C1+, Korean L5+ (TOPIK)
  • High proficiency in Excel & Word especially (MS Programs)
  • Experience 3yrs + for project coordination or customer services
  • Driving License

Advantages

  • Experience in a similar field, but no engineer background needed.
  • Knowledge of rotating machinery, PLC system, etc.

What We Offer

  • A stable and fulfilling job as a Project Manager of a leading company in the field secondary batteries
  • A friendly company atmosphere
  • Gross monthly salary is negotiable (700,000-800.000 Ft) if the candidate is deemed worthy.

About our company

  • Company name: YUNSUNG Hungary Kft.
  • Originating from South Korea, with offices and job sites in the US, China, Hungary and more to come
  • Scope of work: secondary battery development, mixing systems, bio-pharmaceuticals, food industries
  • Website: www.ysfc.co.kr

If you are interested in working with our company, please send us your English CV and short self-introduction to the following e-mails addresses:

Hwangbo Sun Kyung, Managing Director: skhwangbo@ysfc.co.kr

Patkós Linett, Tóth Júlia, Account Manager: accounteu@ysfc.co.kr

(Hungarian)

Cégünk, a dél-koreai YUNSUNG F&C jelenleg új munkatársat keres magyarországi irodájába, a Yunsung Hungary Kft. számára Projekt koordinátor pozícióba.

A YUNSUNG F&C az egyik vezető vállalat a másodlagos akkumulátorfejlesztés, a bio-gyógyszeripar és az élelmiszeripar területén. Jelenleg az Iváncsán és Komáromban található SK akkumulátorgyárak keverőrendszereit kezeljük.

Mivel folyamatosan fejlődünk, várjuk új munkatársaink jelentkezését.

Feladatok

  • Kapcsolattartás partnerekkel és az anyacéggel.
  • A munkaterület(ek) látogatása (Komárom, Iváncsa) felmerülő probléma esetén jelentés a DM-nek (Directing Manager).
  • Kommunikáció más mérnökökkel a munkaterület helyszínén.
  • Írásos kezdeti, időközi és zárójelentések készítése a helyszínről válozások, problémák esetén.
  • Céges dokumentumok, jelentések készítése.
  • A DM által kiadott különleges feladatok teljesítése.

Követelmények

  • Magyar vagy Koreai állampolgárság (Magyarországi tartózkodással)
  • Nyelvi követelmények: Angol C1+, Koreai L5+ (TOPIK)
  • Felső fokú tudás Excel és Word programokban (MS Office)
  • Több mint három (3) év szakmai tapasztalat projekt koordináció vagy ügyfélszolgálat téren.
  • B kategóriás jogosítvány

Előnyök

  • Hasonló területen szerzett tapasztalat, de nem követelmény a mérnöki végzettség.
  • Forgógépek, PLC rendszer stb. ismerete.

Amit kínálunk

  • Stabil állás projekt koordinátorként egy vezető vállalatnál a másodlagos akkumulátorok területén.
  • Barátságos vállalati légkör
  • Bruttó havi fizetés (700.000 és 800.000 Ft között) tárgyalható alkalmasnak vélt jelölt esetén.

Cégünkről

  • A cég neve: YUNSUNG Hungary Kft.Dél-Koreából indult, irodákkal és munkahelyekkel az Egyesült Államokban, Kínában, Magyarországon és még sok más országban.
  • Munkaterület: másodlagos akkumulátorok fejlesztése, keverőrendszerek, bio-gyógyszeripar, élelmiszeripar
  • Weboldal: www.ysfc.co.kr

Ha felkeltettük érdeklődését, kérjük, küldje el angol nyelvű önéletrajzát és rövid bemutatkozását az alábbi e-mail címekre:

Hwangbo Sun Kyung, Ügyvezető igazgató: skhwangbo@ysfc.co.kr

Címkék: ,